Haber

Aydın Büyükşehir Belediyesi yerel tarım ürünlerini koruyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi yerel tarım eserlerini koruyor

KIŞLIK FİDANLARIN DAĞITIMI YARIN İTİBARİYLE BAŞLAYACAK

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi seralarında kış sebzeleri fide üretimi devam ediyor. Bozdoğan’daki Yerel Tarım İşleri Serasında üretilen fidanlar, yarından itibaren Aydın genelinde vatandaşlara dağıtılacak. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu, bu yıl da yüz binlerce fidanı vatandaşlarla buluşturacaklarını söyledi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yerel tarım eserlerinin korunması ve gelecek nesillere aktarılması yönünde faaliyetleri sürüyor. Bu yıl kışlık sebze fideleri üretilirken yarından itibaren dağıtımına başlanacak. Bu yıl kışlık marul, lahana, karnabahar ve brokoli fideleri dağıtılacak.

 

Çerçioğlu: Fidan festivali yapacağız

Çerçioğlu, yerel tarım ürünlerinin gelecek nesillere aktarılmasını önemsediklerini belirtti. “Yerel yönetim olarak tohumlar yere düşse de bereketin yeşerdiği Aydın’ımızın topraklarında üretilen sebze ve meyvelere sahip çıkıyoruz. Vatandaşlarımızın da bizim gibi yerel tarım ürünlerine sahip çıkmasını istiyoruz. Bu nedenle bu kış Aydın genelinde fidan festivali düzenliyoruz. “Ürettiğimiz yüz binlerce fidanı vatandaşlarımızla buluşturuyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu